گاهنـوشت هایِ ناصرهلالی
گاهی حرفهایم را با ریزه نان های حیاطمان میزنم شاید گنجشک ها هضمشان کنند
نویسندگان
آخرین مطالب
امکانات وباین موجود که نام خود را انسان نهاده آنهم ازنوع ژورنالیستش (که وظیفه رساندن صدای درد و رنج انسانها را دارند ) مدل اروپایی یک داعشی است که از سیل مهاجرت امثال خود به سرزمینهای تحت اشغال داعش جامانده و حالا نقش حیوانی خود در همان سرزمین اروپایی و به سبک رفتارهای قرون وسطایی ایفا میکند ... نمیدانم شاید لابد او اینها را مزاحمینی میداند که آمده اند وبال خود و هموطنانش شوند اما خوب است که اگر این موجود ذهن متحجرش را کمی به کار بیندازد و بداند چه کسانی مسبب و مرتکب اصلی این فجایعند ... کمی به عقبتر بازگردد و بیادش بیاید همین دولتمردان و سیاستمداران ممالک خود و قاره اش در اتحادیه اروپا بودند که با پروبال دادن به موجوداتی عقده ای و وحشی و برگزاری جلسات و برنامه هایی برای سازماندهی آنها در "گروه هایی به اصطلاح معترض " پایه گذار تاسیس گروه داعش و ارتکاب جنایات غیر انسانی شان شدند  ...

مگر جزاینست که مردمان سوریه از کرد و شیعه وعلوی وسنی و مسیحی ده ها سال درکنار هم بصورت مسالمت آمیز میزیسته و مشکلات و نارساییهای مملکت خویش را با تشریک مساعی هم حل میکردند ... مگر جزاینست که به دنبال جریان به اصطلاح بهارعربی تا صدای چند معترض در سوریه بلند شد وتظاهرات مسالمت آمیزی براه افتادهمین دول غربی درکنار سعودی و قطر و ترکیه برای این مخالفین دایه مهربانتر ازمادر شدند و نام "انقلابیون" برآنها نهاده و سریعا به پیشرفته ترین سلاحها مجهزشان کردند و با برگزاری جلساتی در برلین واستکهلم و ... علنا وصریحا از جنایات آدمکشی آنها حمایت کردند ... هنوز یادمان نرفته همان روزهای اول درگیری در سوریه مخالفانی که هنوز رسما نام داعش برخود ننهاده بودند چگونه با سبعیت تمام در مقابل دوربینها و رسانه ها سرازتن نظامیان سوری کنده وخونشان را مینوشیدند ... آیا همان زمان دولتهای شما نمیدانستند که از چه موجوداتی حمایت میکنند؟ 

آیا جزاینست که این مردم بی پناه را که شما چنین حقیرانه وراندازشان میکنید درسرزمینهای خود درون خانه وکاشانه درکنار عزیزان و فرزندانشان روزگار را به خوبی وخوشی گذرانده و ذره ای نیاز به پناهجویی و این همه منت و کرشمه شما نداشتند ... وقتی هنوز سایه هراسناک مرگ ونیستی ونابودی برسرشان آوار نشده بود هرگز در فکرشان تحمل اینهمه رنج ومرارت برای گذشتن از موانع و مخاطرات و رسیدن به سرزمینهای شما خطور نمیکرد ... اینها که خود کار وزندگی داشتند و از وضع معیشتی و زیستی مناسب بهره مند بوده  و در کمال صلح و صمیمیت چه بسا بهتر ازشما زندگی میکردند ...دکتر بودند مهندس و پرستار و معلم بودند ... در زمینهای کشاورزیشان در مغازه هایشان به کارو زندگی خود مشغول بودند ... چه کسانی و دولتهایی این رفاه وامنیت را از آنها گرفت؟

                 

همین مرد و کودکی که شما با آن لگدپرانی وحشیانه تان به زمین انداختید و آن صحنه نفرت برانگیز راخلق کردید آیا هیچ میدانید

 روزگاری از اهالی دیرالزور درشمال سوریه و آن مرد خود مربی فوتبال تیم الفتوه سوریه درلیگ برتر کشورش بوده که درکنار همسر وفرزندانش در خانواده ای  با  یک رفاه وزامنیت نسبی درزندگیش بدون نیاز به حمایت شما و حکومتهایتان روزگار میگذرانده اند ؟؟ ... اکنون از آن خانواده چه مانده است؟ زنی که زیر آوار بمب و گلوله داعش کشته شده ؛ پسر جوانی که درسوریه مانده تا با اشغالگران بجنگد ، دختر جوان خانواده که درآبهای دریای مدیترانه توسط قاچاقچیان انسان غرق شده و نهایتا پدر و کودکی که توسط عمل حیوانی شما اینچنین تحقیر شدند !!

و حال آیا نابودی رفاه و آسایش این خانواده و امثال آنها تاوان کدام سیاست ورزی پلیدی قرارگرفت که اینچنین به ثمنی بخس وبی ارزش نیست و نابود شد !! 

 آیا تا کنون شب را تا به صبح زیر بمباران گلوله وموشک گذرانده اید ؟ ایا تا کنون با این احساس زندگی کرده اید که هر لحظه ممکن است سقف خانه برسرتان آوار شد ودیگر طنین نفسهای فرزندتان را نشنوید؟ 

آیا میتوانید درد ورنج مادری را بفهمید که فرزندش تا سرکوچه رفته کمی خرید کند و برایش جنازه تکه تکه اش را آورده باشند؟

آیا شما که یک زن هستید چیزی از بردگی در قرن بیست ویکم میفهمید؟ 

آیا واقعا نمیدانید که اینهمه توپ و بمب و گلوله و ... که ازهرطرف بر سرشان آوار میشود وروز وشبشان را  آکنده از خون و دربدری و بیچارگی کرده اهدایی کدام کشورها وسازمانها به این گروه های غیرانسانی است ... اصلا فکر میکنید چرا حکومتهایتان که تادیروز برای اعطای پناهندگی به پناهجویان مختلف مقررات سفت وسختی اعمال میکردند و سالها آن بیچارگان را درکمپها و اقامتگاه هایی با کمترین امکانات و شرایط سخت وغیر انسانی نگه میداشتند که موجب بروز بیماریهای روحی وروانی میگردید چرا اکنون چنین آغوششان را برای این بیچارگان باز کرده اند و به فکر ابراز مهربانی افتاده اند  

آیا باید باور کنیم که ناگهان دز حس عرب دوستی ومسلمان دوستی حکومتهایتان به غلیان افتاده است ... نه بلکه حقیقت آنست که ممالک شما نیک میدانند که اگر این جوامع عربی و اسلامی به این حال وروز افتاده ناشی از دخالتها و لگد پرانی های سران غربی در اداره امور سرزمینهای این پناهجویان است...اما لابد شما اینها را نمیدانید که هنوز به لگد پرانی مشغولید ؟

/ یا حق - ناصرهلالی


موضوعات مرتبط: جامــــــعه نقد/ تحلیل
نوشته شده توسط : ناصر هلالی ( شنبه 21 شهریور 1394 ) ( 11:19 ب.ظ )
درباره وبلاگ

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات