تبلیغات
گاهنـوشت هایِ ناصرهلالی - گارسونی پسردیوید بکام درکافه

گاهنـوشت هایِ ناصرهلالی
گاهی حرفهایم را با ریزه نان های حیاطمان میزنم شاید گنجشک ها هضمشان کنند
نویسندگان
آخرین مطالب
امکانات وب

                                                                       بنام خدا

[بروکلین بکهام که در یک خانواده بسیار ثروتمند متولد شده است برای آنکه در تمام ابعاد جامعه بتواند زندگی کند، آخر هفته‌ها در کسوت خدمتکار ظاهر می‌شود]

چند روز پیش این خبر را شنیدم که "دیوید بکهام ستاره مشهور و محبوب فوتبال انگلیس" شرایطی را ترتیب داده تا پسر بزرگش«بروکلین» در رستورانی در لندن مشغول بکار شود و این نوجوان با وجود محبوبیت بسیار دربین مردم انگلیس و ثروت والدینش؛کارش را دریک کافه آغازکرده و برای دستمزد هم با کارفرمایش به توافـــــــق رسیده تا ساعتی 3یورو دستمزد بگیرد [که رقم این مبلغ در مقایسه با ثروت 600ملیونی دیوید بکهام در حدیک شوخی ست] اما ظاهراً تصمیم بروکلین برای مستقل شدن از پدر همین حالا هم کاملاً جدیست !! (البته گفتنی ست که پسر بکام جدیداً این کار را از سرگرفته و پیشتر به عنوان مانکن کارش را دردنیای حرفه ای شروع کرده و درچند "برنامه مُد "هم شرکت کرده بود)

       

با انتشار این خبر دیوید بکام در گفت وگویی با « هافینگتون پست » ضمن تایید این موضوع دلیل اشتغال بروکلین را اینگونه بیان کرد:"میخواستیم فرزندمان پی به  اهمیت و ارزش کار و اشتغال ببرد چرا که برای من و همسرم القای این واقعیت که آدم چیزی را به راحتی بدست نمی آورد درتربیت فرزندانمان بسیار مهمست"

یکی از کـــــارکنان این کافه گفت و گویی را با «دیلی میلی » انجام داده و رفتار بروکلین را تحسین برانگیز برشمرده و گفته "که او کارش را درست انجام میدهد و رفتار بسیار خوبی با مشتریان و همکارانش دارد"؛البته طبق قانون کار «بروکلین 15 ساله» نمیتواند بیش از 7 ساعت در روز مشغول بکار باشد و به عبارتی یک روز کاری برای او فقط 21 یورو دستمزد دارد ؛ جالب اینکه پسر بکام روزهــــای تعطیل و آخر هفته را برای درآوردن پـــول توجیبی به کار در این رستوران مشغول و درکنار آن به موضوعات دیگری چون ادامه تحصیل و دوره های آموزشی و ... نیز رسیدگی میکند!!

********** #### **********

حال این موضوع رو با تامل در اوضاع و احوال جامعه ما مقایسه کنین :

 آیا بنظر شما در جامعه ما فردی مثل دیوید بکام معروف به "آقای تبلیغات" که بخاطر چندر غاز پو ند؛لخت و عریون میاد جلوی دوربین و تو چشم خلق الله و... تبلیغ shert میکنه و خیلی کارهای دیگه ... و زنش هم کــــــه سالها خواننده گروه مبتذل Spice Girls)) بوده اصلاً صلاحیت تحسین و تمجید و نیز الگوبرداری از کارهاشون رو دارن ؟؟ مستحضـــر هستین که اینگونه اشخاص از دیدگاه بعضیا چیزی جز فاحشه و ... نیستن و زندگیشون هم لابد غرق در ابتذال و ... پس انتظار نداشته باشین واسه این ادا و اطوارها به به و چه چه راه انداخت و تاسف خورد که چرا درجامعه ما از این احساس مسئولیت ها نیست و چرا بعضی آقازاده های مشهور و سوپراستارها ... خودشون را تافته جدا بافته از دیگران میدو نن و نحوه زندگی و تعاملاتشون طوریه که خودشون رو فراقانون میدونن طوریکه انگار همه چیز باید به میل و اراده آنها باشه !!! شنیدن این خبر برای بسیاری از بچه های ما بیش از اونکه مایه تامل یا تاسف باشه بیشتر به یک جوک و ... شبیه !! از دیدگاه بچه با مایه های جامعه ما فلسفه پولدارشدن پدر اینه که اولاد و نوادگان تا سالها از خوان ثروت و مکنت بابی جانش استفاده کنند و هیچ بچه پولدار عاقلی آخر هفته سفر شمال و لب دریا و پارتی و تفریحات سالم رو ... به خودش حروم نمیکنه که وقتش را به کار پست و ناچیز تو کافه هدر بده ؟؟ اصلاً کدوم عقل سلیمی قبول میکنه که دیوید بکهام با اون ثروت افسانه ای و سبک سلطـــانی زندگی؛بچه اش رو بفرسته فعلگیِ چای دم کردن و چاق کردن قلــــیون و خلاصه گارسنی کنه برای هفته ای 21 یورو ؟؟... عجیب تر اینه که رسانه های کشور استعمارگری چون انگلیس اینقدر شلغم وار و ببوگلابی تشریف دارن که این ماجرا رو همینطور اتوکشیده و ساده در اخبارشون اعلام میکنن !!... درکشوری که طبق آخرین گزارشات و اطلاعات "جناب ... خبرنگار واحدمرکزی خبردر لندن " بالاترین نرخ بیکاری و تورم و خف گیری و بحران های اقتصادی و ... مواجهه نمیتونم قبول کنم که این کار بکام از روی نگرانی تربیت اخلاقی و آینده بچه هاش باشه – هیچ بعید نیست که این یک برنامه از پیش طراحی شده چند ضلعی بین دیوید بکام ،رستوران مفعول و با سوء استفاده از غفلت رسانه های اونجا صورت گرفته –مطمئن باشین اگه کمی دقت نظر و کیاست رسانه های ما رو داشتن تا آلان با پیش کشیدن یکصد انگیزهِ و رو کردن تمام حاشیه ها و لبه ها و پشت و روی این موضوع به اصل قضیه پی میبردن و ثابت میکردن که چه توطئه و هدف پلیدی در پشت پرده این عمل ریاکارانه و مرموز قرارداره ؟؟ اصلاً تصور کنین همین فردا چهره مشهور و ستاره بازیگری یا فوتبال یا ... بچه دردانه اش رو هفته ای دو روز میفرستاد رستورانی تالاری کارگاهی جایی کار یاد بگیره ...باور کنین رسانه های کشورما ازاین موضوع یک "بحران اجتماعی کلان "میساختن و لا غیـــــــــر!!

خلاصــــــــه یه چیزی هست که اونجا رو میگن انگلیس و کشوری اروپایی و اینجا به قول علی دایی : ایــــــــــــرانه !!!           یاحق
موضوعات مرتبط: هنر و رسانه
برچسب‌ها: دیوید بکام / بروکلین/ فوتبال
نوشته شده توسط : ناصر هلالی ( یکشنبه 11 خرداد 1393 ) ( 12:38 ق.ظ )
درباره وبلاگ

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :