تبلیغات
گاهنـوشت هایِ ناصرهلالی - خداحــــــــافظ شماره هفت دوست داشتنی(فرهادمجیدی)

گاهنـوشت هایِ ناصرهلالی
گاهی حرفهایم را با ریزه نان های حیاطمان میزنم شاید گنجشک ها هضمشان کنند
نویسندگان
آخرین مطالب
امکانات وب

                                                                                  بنــــــــام خــــــدا

            این مطلب دنباله داراست لطفاًبرای مطالعه کامل واژه ادامه مطلب را کلیک کیند

استادیوم آزادی بازهم غروب دلگیر دیگری به خود دید ،عصر دوشنبه ششم آبانماه  ابرستاره تیم استقلال کفشهایش را برای همیشه آویخت بازمانده‌ای از دهه 70." بازیكنی كه همچنان با قلبش بازی می‌كرد و برقلبـــــــها حکومت "...ستاره دوست داشتنی آبی ها که تمام دوران بازی اش قرین محبوبیت بود!... [فرهـــــــاد مجــــــیدی]

بی شک فرهاد مجیدی «محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر استقلال» بود و اینرا تمام آنانکه درپیرامون این فو تـــــــبال هستند تائیــــــــد میکنند! دوست و رقیب،همبازی و پیشکسوت ،گزارشگر و کارشناس و ...«او دومین گلزن برتر تاریخ فوتبال استقلال و بهترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان آسیا ست که قهرمانی در آن لیگ راهم تجربه کرده است» هنوز هیچ بازیکنی این عناوین را بدست نیاورده و شایــــــد تا دیرزمانی هم رکورد افتخاراتش دست نخورده باقی بماند !!

                  

شماره هفت دوست داشتنی "شاخص‌ترین ستاره باشگاهی فوتبال ایران در میان هم‌نسلانش است" ستاره ای با خصوصیات منحصر بفرد ! بزرگان فوتبال ایران همچون علی دایی و خدادعزیزی و... باهمه شیرینی فوتبالشان و تصاویری که ازافتخار و هیجان و محبوبیت ثبت نتوانستند چون او« ستاره و نشانه تیم خود» باشند حتـــــی علی کریمی ابرستاره محبوب ســـــرخ ها !!

فرهاد مجیدی ستاره باشگاهی ست با ملیونها طرفدار !! او این ستاره بودن را و این اعتبار را با پیراهن باشگاهش بدست‌ آورده و از تیم ملی وام نگرفته وهیچ بازیکنی درحد و قواره او ، دراندازه اعتبار و محبوبیت او نیست که این اعتبار و محبوببت را مدیون تیم ملی نباشد !!

"محبوبیت منحصر به فرد فرهاد مجیدی "مصداق بارز آن ادعای معروف است که " حقش را درزمین مسابقه میگیرد " او برای رسیدن به اوج، به فیکس بودن به کاپیتانی و به قله تمام افتخاراتش ... مسیر دیگری جز فوتبال نپیموده است !!... او قلب سکوهای جایگاه 8 وتیفوسی های آبی آزادی را تسخیرکرد ...جمعیتی یکصدانامش را از اعماق صمیمی قلبهایشان فریادمیزدند امــــــا نه با دیناری خرج کردن و فریفتن و ... او خود قله افتخارش را پیمود و ازجیب پرو پیمانه اش در اینراه خرج نکرد نه برای صحفه اول روزنامه بودن و نه برای هیچ روزنامه نگار،لیدر،مسئول و ...محبوبیتش برای خودش بود ، خودش ساخته بود وخودش حفظ کرد!!

چنین ستاره‌ای اما در فوتبال ایران اینگونه خداحافظی می‌كند: ناگهان خداحافظ. !!بی هیاهو بی جنجال ...آرام و بی‌خبر، بدون یک استادیومِ لبریز، بدون فریادهای پرشور «آهای فرهاد مجیدیِ» تیفوسی‌ها، بدون یک قهرمانی رویایی ویا یک برد افسانه‌ای، بدون یک گل نجات‌بخش که دراین چند فصل پیمانه لیگ راسرریز کرده بود!...حتی باشگاهش را بی‌خبر می‌گذارد و این بی‌خبری ناشی از بی‌اعتمادی است و عجیب است این بی‌اعتمادی به باشگاه خودش، به همان باشگاهی كه او نشانه‌ و ستاره اش است ؛باشگاهی كه رسم ستاره‌داری را هرگز بلد نبوده، نه در روز خداحافظی زرینچه، نه در روز خداحافظی منصوریان و خیل ستارگان دیـــــگر مثل تیم رقیب (مثل پرسپولیس كه مهدوی‌كیا را به تنگ آورد)

هرطور بود درعصـــــری پاییزی و درهوای غمگیـــــــــن آسمان آبی "فرهــــــاد هم رفت" شماره هفت دوست داشتنی که به جرات میتوان گفت آخرین نمایش دهنده زیبایی و هیجان در لیگ بی رونق ما بود!!! بی شک یک خداحافظی باشكوه، با لبخند و اشك و البته بدون ابهام، درحضور ده ها هزار تماشاگر لایق او بود– مثل بازیهای میانه فصل پرشور و هیاهو ازنمایش تکنیک و طنازی اش - اما او انـــگار هیچ‌كدام از اینها را نمیخواست. برای او چگونه ماندن درقلبهای هوادارانش مهم بود نه چگونه رفتن... او فقط میخواست محبوب بماند ساده و بی غل و غش ...با محبوبیتی بدون نیاز به به عدد و رقمِ وتعداد گل و بازی!! او آنقدر نماند تا برای ثبت رکوردی ناچیز شان و اعتبارش را کوجک و بی اعتبارکنــــــد!! و در غروبی تلخ ولی به شدت معمولی ...برای آخرین بار درمستطیل سبز دورافتخارزد... پیراهن آبی‌اش را چهار گوشه زمین پهـــــن کرد... بوســـــید ... بغض کـــــرد ،شکست ... اشــــک ریــــخت ...و رفتــــــ ـ ـ ـ بـــــــرای همیشه !!

حالا نوبت ماست ؛ که یا این خداحافظی ناگهانی را با سوالات ژورنالیستی و ژست خبرنگارمأبانه به حاشیه بكشیم (اینكه او چرا رفت؟بخاطر كدام سوءتفاهم، به‌دلیل كدام اختلاف مخفی مانده؟در كنایه به چه كسی و چه جریانی ؟)

یا اینکه برای غریبی یک اسطوره مرثیه‌سرایی کنیــــــم ...واژه های تلخ را برسطور، قلم زنیم و هرچه احساس و عواطف را اندوه وارانه برانگـــــــیزیم ! ما که در نوشتن از این نامهربانی هاخبـــره شده ایم !! آنقدر تراژدی وار نوشته ایم - برای مهدی مهدوی‌کیا( با آن همه افتخار ملی ) برای وحید هاشمیان؛ کریــــــم باقری؛حمید استیلی و دیگران - که حالا دیگر روایت این نخبه‌کشی‌ها،قدر ندانستن پهلوان زنده‌ها، ازافسانه‌ها و افسون‌زدایی‌ها،جای خالی لقب‌ها برای یک نسل،و...بهترین موضوعات قلم فرسایی ماست !!

امروز دلم از پایان ستاره اى دیگر، عجــــیب گرفت. من هرگز استقلالی نبوده ام ... اما نمیتوانم کتمان کنم که فرهاد مجیدی درتمام این سالها بی تردیدستاره من بود آخرین ستاره‌ای كه خرده تعلق خاطرم به این فوتبال را زنده نگه میداشت ‌...آری یک پرسپولیسی که با گلهای مجیدی خوشحال میشود؛ اخبارش را دنبال میکند و ...حالا لابد دیگر گمشده ای دراین فوتبال ندارد چون " فرهاد دوست داشتنى آبی‌ها هم به خط پایان رسید "خدا نگهدار کاپیتان شماره هفت تیم رقیب. ادامه زندگیت شاد و پر آرامش. قرمز و آبى به احترام رفتنت کلاه از سر بر میداریم ( نامت در قلبها ماندگار ستاره محبوب ) یاحق /ناصرهلالی

    
موضوعات مرتبط: جامــــــعه
برچسب‌ها: فوتبال استقلال فرهادمجیدی ستاره های فوتبال
نوشته شده توسط : ناصر هلالی ( سه شنبه 7 آبان 1392 ) ( 06:08 ب.ظ )
درباره وبلاگ

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :